Mladé vína a Beaujolais v Dva Dve

Ochutnajte mladé vína z produkcie výnimočného slovenského a francúzského vinárstva
Ochutnávať budete môcť vybrané Svätokatarínske vína, Portugal Primus zo Strekov 1075 (jediné miesto v Košiach) a francúzske Beaujolais
blog-22-image
KEDY: 20.11.2015 a 21.11.2015 v DVA DVE
Pri objednaní vín do 3.11.2015 Vás čaka First Moment ZĽAVA! Viac info v texte.
Portugal Primus Strekov 1075
Po ročníkoch Bobulééé ( z titulu zaregistrovania značky a výhradám jedného vinárstva je zmena názvu) Vám tento rok prinášame mladý Portugal Primus 2015 z produkcie vinárstva Strekov 1075. Víno nie je vôbec mechanicky namáhané a krátkou dobou po zbere nemá čas získať stabilitu sudovým zrením. Tým je len umocnená ovocnosť a mladistvý charakter. Odporúčame konzumáciu do jedného – dvoch týždňov, víno je stáčané do fliaš priamo zo suda bez použitia akýchkoľvek stabilizačných prípravkov. Produkcia tohto vína je veľmi limitovaná a býva až na pár fliaš vypredané už na pred objednávky. V prípade záujmu doporučujeme pred objednávku.
PORTUGAL PRIMUS 2015 VÝHRADNE V PONUKE v KOŠICIACH KUBBO SELECT, v predaji od 19.11.2015.
Pri objednávke do 5.11.2015 cena 9,49eur.
Majiteľ vinárstva Zsolt Sütő o víne povedal: “Bobulé je panenské, nedotknuté víno, ktoré svojou dokonalosťou v nedokonalosti a pôvabom mladosti odhaľuje svoju úprimnú a nevinnú tvár. Jeho čisté hroznové tóny a primárna ovocnosť sú skutočnými darmi prírody“. STREKOV 1075 – tradidicionálne prírode verné vína: http://www.strekov1075.sk/
Beaujolais Noveau Day
Každý rok, vždy tretí štvrtok v novembri, presne minútu po polnoci začína svoju púť nové Beaujolais. Milióny fľašiek, debničiek i celých paliet z dediniek i miest tohto regiónu smerujú spiacim Francúzskom do Paríža, aby odtiaľ vyrazilo na svoju púť do celého sveta.Oslávte spolu s celým svetom Beaujolais Nouveau Day dňa 19. novembra (tretí štvrtok v novembri), zakúpiť si tieto vína budete môcť týmto dňom v KubBo Select a ochutnávať a zabávať sa môžete pri pohári mladého vína a dobrej hudby v DVA DVE a to 20.11. a 21.11.2015 (piatok a sobota).
Beaujolais Nouveau – mladé červené víno pochádzajúce z Francúzska z regiónu Beaujolais, ktorý zahŕňa 12 menších častí. Nie je určené na archiváciu, ale naopak na skorú spotrebu.
Beaujolais Nouveau Les Griotes Les Griotes je typickým predstaviteľom Beaujolais Nouveau. Je priame, hladké, ľahko sa pije, otvára sa sviežosťou a chuťou červeného ovocia. Okolo 20. októbra majiteľ vinárstva Pierre-Marie Chermette starostlivo vyberá najdlhšie cuvée s najvýraznejšou ovocnosťou pre svoje Les Griotes. Časť hrozna pre toto víno pochádza z oblasti Bois d’Oingt, dodáva mu jemnosť a ovocnosť. Druhá časť je zo Saint Vérand, hrozno zo žulovej pôdy mu dáva jemné taníny. Víno 5 dní maceruje a následne 4 týždne dozrieva. Je žiarivo- rubínovej farby. Vo vôni dominuje priam explózia červeného ovocia s dominanciou malín a jahôd. V ústach je hladké, harmonické, ľahko sa kĺže a zanecháva pocit sviežosti. Les Griotes je výborným partnerom k širokému radu jedál od rýb, bieleho či červeného mäsa, studených nárezov až k torte z červených ríbezlí. Podávajte pri teplote 13 °C. Na vrchole je zhruba 6 mesiacov.
Pri objednávke do 3.11.2015 cena: 7,52€
Domaine du Vissoux, Beaujolais local workers take a pause amongst the barrels in the cellar  September 16, 2007 Photo by Owen Franken for the NY Times
Domaine du Vissoux, Beaujolais
local workers take a pause amongst the barrels in the cellar
September 16, 2007
Photo by Owen Franken for the NY Times
Domaine du Vissoux – Beaujolais Nouveau Rosé Les Griotes
Les Griotes Rosé je víno neprekonateľnej sviežosti. Svetloružová róba tohto vína ukrýva v sebe tóny fuchsie a v chuti prekvapivo pripomína zrnká granátového jablka. Hrozno pre toto víno pochádza z oblasti Bois d’Oingt, ktorá mu dodáva jedinečnú jemnosť a ovocnosť. Produkuje sa bez pridania cukru. Prvý krát bolo dostupné v ročníku 2011. Víno má krásnu svetloružovú s fuchsiovými tónmi. Vo vôni dominujú ľahké tóny ovocia a kvetov. Chuť je príkladne zaguľatená, plná lesných jahôd, černíc a čerešňového koláča. V závere vystupujú jemné nuansy badiánu a granátového jablka. Je skvelým partnerom k predjedlám, k šalátom, ku grilovanému mäsu, k barbecue, k darom mora či k rybám. Príjemne ladí tiež s exotickou kuchyňou. Skúste aj k dezertom a k ovocným sorbetom. Podávajte pri teplote 10 °C. Na vrchole je zhruba 6 mesiacov.
Pri objednávke do 3.11.2015 cena: 7,52€
Beaujolais Nouveau Cuvée Vielles Vignes Non chaptalisé (2015) 100% Gamay. Hrozno pre produkciu tohto vína pochádza zo 4 hektárovej vinice v Saint Vérand. Vinohrad je juhozápadne orientovaný, starý 40 až 85 rokov a rastie na žulovej pôde, čo dodáva tomuto cuvée jeho legendárnu sýtosť. Je to prvé Beaujolais Nouveau v histórii, ktoré bolo vyrobené bez pridania cukru. Víno 5 dní maceruje, vyrába sa výlučne bez pridania cukru a následne zreje 1 mesiac v starých dubových sudoch. Na vrchole je do jedného roka. Počas zimy sa dokonca zlepšuje a je skvelým spoločníkom pri vítaní jari.
Pri objednávke do 3.11.2015 cena: 8,66€
Tešíme sa na Vás NAZDRAVIE!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>