Degustačný stôl v Dva Dve

Degustačný stôl je nový formát ochutnávania, ktorý vám prináša DVA DVE.

Degustačný stôl je priestor spoznať nové chute a príbehy a súčasne spoznať nových ľudí s podobnými záujmami, preto nie je podstatné či prídete sám(a), v dvojici alebo viacerí priatelia.

Vždy v utorok od 18:30hod. do 20:30hod. na tému destiláty.
Vždy v piatok od 18:30hod. do 20:30hod. na tému víno.

Aký je rozdiel medzi degustačným stolom a riadenou ochutnávkou?
– počas degustačného stola neprebieha žiadna prezentácia, atmosféra je viac neformálna
– výber vzoriek je na Vás, Vy si určíte čo ochutnáte, v akom poradí a koľkokrát
– počas degustačného stola sa Vám osobne venuje špecialista, rád odpovie na Vaše otázky, venuje Vašej skupine maximálnu pozornosť

Čo majú spoločné?
– príjemná atmosféra
– večer s pointou
– spoznáte nové príbehy a ľudí

AKTUÁLNY PROGRAM

30.10.2015 piatok – Španielskí Autentisti s Borisom
Tento degustačný stôl ma tému “Španielskí autentisti” – budeme sa venovať vinárom, ktorých hlavným pilierom ich filozofie je snaha čo najmenej zasahovať do procesu výroby vín. Každý stupeň sa vykonáva ručne, od prípravy pôdy, ošetrovania viniča až ku konečnému zberu. Využitie prírodných kvasiniek pri vinifikácii je ďalším kľúčom v tomto princípe minimálneho zasahovania do tohto prírodného procesu.

Ochutnátváť budete môcť vína z vinárstiev:

Suertes del Marqués
Vinárstvo Suertes del Marqués vzniklo v roku 2006 a je vedené vinárom Robertom Santanom a majiteľom Jonatán Garcia Limomom. Vinárstvo hospodári na deviatich hektárov viníc, rozdelených do 21 pozemkov, v nadmorských výškach 350 až 700 metrov nad hladinou mora. Vinohrady sú situované na sopečných svahoch v chladnej, severnej D.O. oblasti ostrova Tenerife – Valle de La Orotava. Všetky vinice podniku sú Pie Franco (názov pre nevrubľované vinohrady) a väčšina je starších viac než sto rokov.

Barco del Corneta
Vinárka Beatriz Herranz dorába svoje dve lahodné vína z ekologicky obhospodarovaných viníc. Vinohrady boli vysadené v roku 2008 na pôde, ktorú zdedila po svojej matke. Vinice spadajú pod D.O. oblasť Rueda, no Beatriz s týmto označením pracovať nechce. Jej prístup k vinohradníctvu a vinárstvu je presným opakom “priemyselnej“ povesti oblasti Rueda. Jej vína tak nesú označenie Vino de la Tierra de Castilla y León. Koncept vinárstva Barco del Corneta je výsledkom jej niekoľkoročných profesionálnych skúseností v pestovaní hrozna a výrobe vína. Je zameraný na produkciu vín tradičným spôsobom s cieľom zachrániť prirodzenú esenciu odrody Verdojo.

Degustačný stôl nemá svoj presný začiatok, zasadnúť zaň môžete kedykoľvek vo vymedzenom čase. (od 18:00 do 20:00 hod.)

Degustačný stôl má svoje vstupné v podobe 2eur, ktoré sa Vám vráti v podobe zľavy 30% na konzumované víno (degustačné dávky 0,5dcl) počas celého trvania degustačného stola.

Počet miest je obmedzený na 10 osôb!

POČAS TRVANIA DEGUSTAČNÉHO STOLU FUNGUJE ŠTANDARDNÁ PREVÁDZKA BEZ AKÝCHKOĽVEK OBMEDZENÍ!

KEDY: 30.10.2015 od 18stej do 20:00hod.
KDE: DVA DVE, Kuzmányho 1, Košice
DVA DVE – chvíle, ktoré chutia!

rezervácie: info@dvadve.sk
Tešíme sa na Vás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>